Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Chemijos katedros lektorės Irena Čerčikienė ir Jolanta Jurkevičiūtė gegužės 10 d. vedė praktikumą „Ar vaisių sultys yra elektrolitai“ Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos moksleiviams, kuriuos lydėjo mokytoja Ina Razmislevičienė.

Dėstytoja Irena Čerčikienė supažindino moksleivius su studijų programa Cheminė analizė ir kitomis Agrotechnologijų fakultete vykdomomis studijų programomis, pristatė studijuojamus dalykus, praktikas ir karjeros galimybes, aptarė saugaus darbo laboratorijoje taisykles.

Dėstytoja su moksleiviais nagrinėjo elektrolitų savybes bei jų funkcijas žmogaus organizme, vaisių sulčių sudėtį, vitamino C savybes, šaltinius, jo poveikį žmogui.

Moksleiviai, vadovaujami dėstytojos Jolantos ir laborantės Agnės, įvairių vaisių sultyse konduktometru išmatavo mineralinių medžiagų kiekį, o jodometrijos metodu nustatė vitamino C kiekį bei aptarė rezultatus.

Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos moksleiviai susipažino su šiuolaikiniais tyrimo prietaisais ir metodais, įgijo tiriamosios veiklos įgūdžių ir kartu patyrė pažinimo džiaugsmą. Užsimezgęs bendradarbiavimas tęsiasi.