Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Chemijos laboratorijoje įvyko praktikumų ciklo „Chemija – tai viskas, kas mus supa“ praktinis seminaras Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos 11 klasės moksleiviams. Praktiniame seminare dalyvavo 8 moksleiviai, lydimi chemijos mokytojos Inos Razmislevičienės.

Mokslo taikomosios veiklos laboratorijos vedėja N. Ružienė pristatė Agrotechnologijų fakultete vykdomas studijų programas, supažindino moksleivius su studijų programa Cheminė analizė, aptarė specializacijas, supažindino su praktikų ir karjeros galimybėmis, Studentų mokslinės draugijos veikla taip pat išnagrinėjo saugaus darbo Chemijos laboratorijoje taisykles. Moksleiviai pasirašė saugos ir sveikatos instruktavimų kortelėje.

Vadovaujami dėstytojos Irenos Čerčikienės ir laborantės Viktorijos Gončar Chemijos laboratorijoje moksleiviai atliko praktikumą „Organinių ir neorganinių junginių išskyrimas ir gryninimas“. Soksleto aparatu gamino citrininės katžolės ekstraktą, sublimavo jodą, išbandė jo tirpumą įvairiuose tirpikliuose, iš kavos sublimavimo būdu išskirtus kofeino kristalus stebėjo pro mikroskopą. Iš morkų sulčių ekstrahavo karotiną bei tirpius aliejuje A ir D vitaminus. Etanoliu iš dilgėlių ekstrahavo chlorofilą, atskyrė žalios spalvos pigmentą chlorofilą nuo geltonos spalvos – ksantofilo. Adsorbcine aliuminio oksido kolonėle atskyrė spalvotus jonus. Kiekviena moksleivių grupė aptarė ir pristatė bandymų rezultatus.

Trakų Vokės gimnazijos moksleiviai laboratorijoje lankėsi pirmą kartą. Svečiai liko patenkinti konstruktyviu darbu ir dėmesingu Chemijos katedros priėmimu.

Chemijos katedra