Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Chemijos laboratorijoje 2021 m. lapkričio 12 d. įvyko praktikumų ciklo „Chemija – tai viskas, kas mus supa“ praktikumai Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazijos 11 klasės moksleiviams, kuriuos lydėjo chemijos vyr. mokytoja Vita Mardosienė.

Dėstytoja Irena Čerčikienė pristatė ATF vykdomas studijų programas, supažindino moksleivius su Cheminės analizės studijų programa, išnagrinėjo saugaus darbo Chemijos laboratorijoje taisykles ir aptarė cheminių medžiagų gryninimo būdus. Po to moksleiviai, vadovaujami dėstytojos Irenos ir laborantės Agnės, Soksleto aparate pagamino dilgėlių ekstraktą, nustatė jo juslines savybes, sublimavo jodą ir išbandė jo tirpumą įvairiuose tirpikliuose, sublimavo kofeiną iš arbatžolių ir pro mikroskopą stebėjo jo kristalus. Išekstrahavo karotiną iš morkų sulčių ir dalomuoju piltuvu atskyrė tarpusavyje nesimaišančius sluoksnius. Etanoliu iš dilgėlių išekstrahavo chlorofilą, atskyrė žalios spalvos pigmentą chlorofilą nuo geltonos spalvos – ksantofilo. Adsorbcinėje aliuminio oksido kolonėlėje išskyrė Fe3+, Co2+ir Cu2+jonų spalvotas zonas bei patikrino silikagelio adsorbcines savybes. Moksleiviai pristatė ir aptarė eksperimentų rezultatus.

Sofijos Kovalevskajos gimnazijos moksleiviai dažni svečiai Chemijos laboratorijoje, šie moksleiviai lankėsi pirmą kartą ir džiaugėsi galimybe įgyti tiriamosios veiklos įgūdžių ir kartu patirti pažinimo džiaugsmą.