Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Chemijos laboratorijoje 2022 m. kovo 25 d. įvyko „Chemija – tai viskas, kas mus supa“ praktikumai „Taninų kiekio nustatymas arbatžolėse“ ir „Chlorofilo (a, b) koncentracijos nustatymas augalinėje žaliavoje“ Vilniaus rajono Avižienių gimnazijos 11-12 klasės moksleiviams.

Dėstytoja Irena Čerčikienė supažindino moksleivius su Agrotechnologijų fakultete vykdomomis studijų programomis, aptarė SP Cheminė analizė studijuojamus dalykus, studentų veiklas, praktikas ir karjeros galimybes, išnagrinėjo saugaus darbo Chemijos laboratorijoje taisykles. Po to dėstytoja su moksleiviais nagrinėjo taninus. Taninai pasižymi sutraukiančiomis, antioksidacinėmis, priešmikrobinėmis savybėmis, turi teigiamą poveikį žmogaus organizmui, o kaupiasi jie įvairiose augalo dalyse. Laboratorijoje moksleiviai, vadovaujami dėstytojos ir laborantės Agnės, atliko įvairių arbatžolių ištraukų tyrimą ir apskaičiavo taninų kiekį.

Lektorė Jolanta Jurkevičiūtė su kita moksleivių grupe nagrinėjo spektrometrinių analizės metodų pritaikomumą ir galimybes. Dėstytoja aptarė šiuolaikinius instrumentinius tyrimo metodus, gilinosi į spektrofotometrinę analizę. Laboratorijoje moksleiviai, vadovaujami dėstytojos, iš įvairių prieskoninių žolelių pagal metodiką pasiruošė spiritinius ekstraktus ir spektrofotometru išmatavo mėginio šviesos sugertį, apskaičiavo chlorofilo (a, b) koncentracijas ir aptarė rezultatus.

Vilniaus rajono Avižienių gimnazijos moksleiviai turėjo galimybę susipažinti su šiuolaikiniais chemijos laboratorijose naudojamais prietaisais ir metodais bei įgyti tiriamosios veiklos įgūdžių.