2024 m. balandžio 25 d. Agrotechnologijų fakulteto Chemijos laboratorijoje svečiavosi Vilniaus rajono Maišiagalos Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Algirdo gimnazijos moksleiviai, kuriuos lydėjo chemijos mokytoja Audronė Vaitkevičienė. Lektorė Irena Čerčikienė moksleiviams vedė praktikumus „Kurie vaisiai rūgščiausi?“ ir „Gerųjų“ ir „blogųjų“ molekulių kova. Kaip tai galima pamatyti chemijos laboratorijoje?“.

Lektorė supažindino moksleivius su studijų programa Cheminė analizė ir kitomis Agrotechnologijų fakultete vykdomomis studijų programomis, papasakojo apie studijuojamus dalykus, praktikas bei karjeros galimybes.

Dėstytoja su moksleiviais aptarė saugaus darbo chemijos laboratorijoje taisykles, išnagrinėjo vaisių sulčių sudėtį ir potencialiojo rūgštingumo nustatymo ypatumus titrimetrijos metodu. Moksleiviai susipažino su praktikume naudojamomis priemonėmis ir medžiagomis bei aptarė tyrimo eigą.

Paskui moksleiviai, vadovaujami dėstytojos bei pirmakursių chemikių Evelinos ir Rugilės, įvairių vaisių sultyse alkalimetrijos metodu nustatė titruojamąjį rūgštingumą bei aptarė tyrimo rezultatus.

Lektorė Jolanta Jurkevičiūtė su kita moksleivių grupe ruošė vaistažolių ekstraktus, spektrofotometru išmatavo jų šviesos sugertį ir nustatė antioksidacinį aktyvumą.

Vilniaus rajono Maišiagalos Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Algirdo gimnazijos moksleiviai turėjo galimybę pagilinti jau turimas žinias ir susipažinti su šiuolaikiniais laboratoriniais prietaisais, tyrimų metodais ir įgyti tiriamosios veiklos įgūdžių. Tikimės, kad šis apsilankymas chemijos laboratorijoje paskatins moksleivius rinktis studijas Vilniaus kolegijoje.