2021 m. rugsėjo 27 d. Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Chemijos laboratorijoje įvyko praktikumų ciklo „Chemija – tai viskas, kas mus supa“ praktikumai Alytaus Jaunųjų chemikų mokyklos 9-12 klasių moksleiviams. Juos lydėjo chemijos mokytoja ekspertė Janė Liutkienė.

Dėstytoja Irena Čerčikienė supažindino moksleivius su saugaus darbo Chemijos laboratorijoje taisyklėmis ir trumpai aptarė vitamino C savybes, jo šaltinius bei poveikį žmogaus organizmui. Moksleiviai buvo supažindinti su Vitamino C nustatymu vaisių sultyse jodometrijos metodu, naudojamomis medžiagomis ir aptarė jo eigą. Moksleiviai, susipažinę su darbo metodika, ir, vadovaujami dėstytojos, įvairių vaisių sultyse nustatė vitamino C kiekį. Chemijos katedros lektorė J. Jurkevičiūtė su moksleiviais nagrinėjo spektrometrinių analizės metodų pritaikomumą ir galimybes. Dėstytoja aptarė šiuolaikinius instrumentinius tyrimo metodus, gilinosi į spektrofotometrinę analizę. Laboratorijoje moksleiviai, vadovaujami dėstytojos, atliko eksperimentinį laboratorinį darbą „Chlorofilo (a, b) koncentracijos nustatymas augalinėje žaliavoje“.

Chemijos laboratorijoje moksleiviai lankėsi pirmą kartą. Jie džiaugėsi galimybe atlikti cheminius tyrimus aukštosios mokyklos laboratorijoje, susipažino su šiuolaikiniais tyrimų prietaisais ir metodais, įgijo tiriamosios veiklos įgūdžių ir kartu patyrė pažinimo džiaugsmą. Fakulteto svečiai liko patenkinti praktiniu seminaru ir dėmesingu Chemijos katedros dėstytojų priėmimu.