Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Chemijos katedros lektorės Irena Čerčikienė ir Jolanta Jurkevičiūtė lapkričio 24 d. pravedė praktikumą „Ar vaisių sultys yra elektrolitai“ Kėdainių Atžalyno 4 – os gimnazijos klasės moksleiviams.

Dėstytoja Irena Čerčikienė supažindino moksleivius su Cheminės analizės studijų programa bei kitomis Agrotechnologijų fakultete vykdomomis studijų programomis, aptarė studijuojamus dalykus, praktikas ir karjeros galimybes.

Dėstytoja Irena su moksleiviais nagrinėjo elektrolitų savybes bei jų funkcijas žmogaus organizme, vaisių sulčių sudėtį, vitamino C savybes ir šaltinius, jo poveikį žmogui, titrimetrijos metodus, supažindino su praktikume naudojamomis medžiagomis bei aptarė jo eigą.

Moksleiviai, vadovaujami dėstytojos Jolantos, įvairių vaisių sultyse konduktometru išmatavo mineralinių medžiagų kiekį, o jodometrijos metodu nustatė vitamino C kiekį bei aptarė gautus rezultatus.

Kėdainių Atžalyno gimnazijos moksleiviai turėjo galimybę susipažinti su šiuolaikiniais tyrimo prietaisais ir metodais, įgyti tiriamosios veiklos įgūdžių ir kartu patirti pažinimo džiaugsmą. Užsimezgęs bendradarbiavimas tęsis.