„Thermo Fisher Scientific“ MOKSLO DIENA – tai kasmetinis, jau 9-ą kartą Lietuvoje vykstantis renginys, sukvietęs į VU Gyvybės mokslų centrą gausų būrį užsienio šalių ir Lietuvos įmonių atstovų, mokslininkų, tyrėjų, studentų. Mokslo dienos renginiuose 2019 m. spalio 9 d. dalyvavo Chemijos katedros dėstytojos, studentai ir absolventai.
Renginio metu vyko paroda, pristatanti platų technologijų ir sprendimų mokslui, pramonei, sveikatos apsaugai, diagnostikai bei farmacijai spektrą. Tai prekės ženklų „Invitrogen™“, „Thermo Scientific™“, „Applied Biosystems™“, „Gibco™“, „Ion Torrent™“, „Fisher Scientific™“ produktai, kurie skirti gyvybės mokslams, chromatografijai ir masių spektrometrijai, mikrobiologijai, cheminei analizei ir kitiems laboratorijose atliekamiems tyrimams. Parodoje produktus pristatė patys gamintojai, surengti susitikimai su „Thermo Fisher Scientific“ ir jų partnerių produktų gamintojais, vyko įrangos demonstracijos, buvo galima pabendrauti su produktų platintojais Lietuvoje, o studentams pristatytos karjeros galimybės bendrovėje „Thermo Fisher Scientific“.
Mokslo dienos metu vyko konferencija, kurioje mokslininkai pristatė naujausių tyrimų rezultatus medicinos, biotechnologijų srityse. Didelio susidomėjo sulaukė dr. Augusto Pivoriūno, Inovatyvios medicinos centro direktoriaus pavaduotojo mokslo reikalams, pranešimas „Egzosomos – naujai atrastas ląstelių mesendžeris. Diagnostinio ir terapinio panaudojimo perspektyvos“. Renginio dalyviai dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose, ekskursijose po Gyvybės mokslo centro laboratorijas.
„Thermo Fisher Scientific“, kurios misija padėti klientams kurti sveikesnį, švaresnį ir saugesnį pasaulį, yra didžiausia pasaulio kompanija, siūlanti produktus ir paslaugas mokslui.
UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ yra ilgametis Vilniaus kolegijos Chemijos katedros socialinis partneris. Džiugu, kad Mokslo diena suburia chemikus, biochemikus, biotechnologus drauge, sudaro galimybę susipažinti su mokslo ir technologijų naujovėmis, plečia studentų ir dėstytojų akiratį.

Chemijos katedros lektorė Nijolė Ružienė