Gegužės 23 ir 30 d.d. Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Chemijos katedros lektorė Irena Čerčikienė vedė praktikumus Vilniaus Žvėryno gimnazijos moksleiviams, kuriuos lydėjo mokytoja Lina Vičkačkienė. Praktikumų tema – „Vitamino C kiekio nustatymas vaisių ir daržovių sultyse“.

Dėstytoja Irena Čerčikienė supažindino moksleivius su studijų programa Cheminė analizė ir kitomis Agrotechnologijų fakultete vykdomomis studijų programomis, pristatė studijuojamus dalykus, praktikas ir karjeros galimybes bei aptarė saugaus darbo laboratorijoje taisykles.

Dėstytoja su moksleiviais nagrinėjo elektrolitų savybes bei jų funkcijas žmogaus organizme, vaisių sulčių sudėtį, vitamino C savybes, šaltinius, jo poveikį žmogui.

Moksleiviai, vadovaujami dėstytojos Irenos ir laborantės Agnės, iš įvairių citrusinių vaisių, obuolių, bulvių ir morkų pasiruošė mėginius ir jodometrijos metodu nustatė vitamino C kiekį bei aptarė tyrimo rezultatus.

Vilniaus Žvėryno gimnazijos moksleiviai susipažino su šiuolaikiniais tyrimo prietaisais ir metodais, įgijo tiriamosios veiklos įgūdžių ir kartu patyrė pažinimo džiaugsmą.