2021 m. gruodžio 3 d. Agrotechnologijų fakulteto Chemijos laboratorijoje įvyko praktikumų ciklai „Chemija – tai viskas, kas mus supa“, „Taninų kiekio nustatymas arbatžolėse“ ir „Chlorofilo (a, b) koncentracijos nustatymas augalinėje žaliavoje“ Kaišiadorių A. Brazausko gimnazijos 9-12 klasės moksleiviams, kuriuos lydėjo chemijos mokytoja Laima Sabaliauskienė.

Dėstytoja Irena Čerčikienė supažindino moksleivius su Agrotechnologijų fakultete vykdomomis studijų programomis, aptarė studijų programoje  Cheminė analizė studijuojamus dalykus, studentų veiklas, praktikas ir karjeros galimybes, išnagrinėjo saugaus darbo Chemijos laboratorijoje taisykles. Po to dėstytoja su moksleiviais nagrinėjo taninus, kurių struktūros pagrindą sudaro įvairios cheminės sudėties fenoliai. Taninai pasižymi sutraukiančiomis, antioksidacinėmis, priešmikrobinėmis savybėmis, turi teigiamą poveikį žmogaus organizmui.Laboratorijoje moksleiviai, vadovaujami dėstytojos, atliko įvairių arbatžolių ištraukų tyrimą, apskaičiavo taninų kiekį ir aptarė rezultatus.

Chemijos ir maisto technologijos katedros lektorė Jolanta Jurkevičiūtė su moksleiviais nagrinėjo spektrometrinių analizės metodų pritaikomumą ir galimybes. Dėstytoja aptarė šiuolaikinius instrumentinius tyrimo metodus, gilinosi į spektrofotometrinę analizę. Laboratorijoje moksleiviai, vadovaujami dėstytojos, pagal metodiką iš įvairių prieskoninių žolelių pasiruošė spiritinius ekstraktus ir spektrofotometru išmatavo mėginio šviesos sugertį, apskaičiavo chlorofilo (a, b) koncentracijas ir aptarė rezultatus.

Chemijos ir maisto technologijos katedra su Kaišiadorių A. Brazausko gimnazija sėkmingai bendradarbiauja nuo 2014 m. Šie moksleiviai chemijos laboratorijoje lankėsi pirmą kartą, jie džiaugėsi galimybe atlikti tyrimus Chemijos laboratorijoje, susipažinti su šiuolaikiniais tyrimo prietaisais ir metodais, įgyti tiriamosios veiklos įgūdžių ir patirti pažinimo džiaugsmą.