2020 m. vasario 26 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė nusprendė  skelbti ekstremalią situaciją dėl koronaviruso ( COVID-19). Atsižvelgdama į tarptautinių ekspertų išvadas, Sveikatos apsaugos ministerija ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) rekomenduoja žmonėms, kurie neseniai lankėsi Kinijoje, Šiaurės Italijoje (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionuose, Honkonge, Irane, Pietų Korėjoje ir Singapūre, 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos likti namuose ir stebėti savo sveikatą.

Vilniaus kolegijos darbuotojai ir studentai, grįžę iš minėtų šalių, turi 14 dienų likti namuose ir informuoti:

  • studentai  – savo fakultetų studijų skyrius (kontaktai nurodyti fakultetų internetiniuose tinklapiuose). Įvertinus situaciją, studentams bus sudarytos sąlygos mokytis nuotoliniu būdu.
  • darbuotojai – tiesioginius savo vadovus. Įvertinus situaciją, darbuotojams gali būti sudarytos sąlygos dirbti nuotoliniu būdu. Jei to nepavyksta padaryti, tuomet gali kreiptis į nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, kuris organizuos nedarbingumo išdavimą.

Taip pat rekomenduojama kurį laiką susilaikyti nuo komandiruočių ir kitų išvykų į anksčiau paminėtus regionus.

Primename, ką reikėtų žinoti apie koronavirusą:

Koronaviruso simptomai

Koronaviruso simptomai yra panašūs į gripą – karščiavimas, kosulys, dusulys ir kiti kvėpavimo sutrikimai, raumenų skausmai ir nuovargis. Sunkesniais atvejais virusas sukelia plaučių uždegimą, sepsį ir septinį šoką, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Prevencinės priemonės

Svarbu prisiminti, kad rankų plovimas yra svarbiausia profilaktinė priemonė, norint išvengti susirgimo. Rankas reikėtų plauti dažnai ir kruopščiai su vandeniu ir muilu bent 20 sekundžių. Jei muilo ir vandens nėra, taip pat galima naudoti alkoholio pagrindu pagamintą rankų antiseptiką su ne mažiau kaip 60 % alkoholio. Virusas į organizmą gali patekti per akis, nosį ir burną, todėl nerekomenduojama liesti veido nenuplautomis rankomis.
Dėl koronaviruso galima konsultuotis karštąja linija telefono numeriu +370 618 79984, +370 616 94562, +37062077547 (visą parą konsultuoja NVSC specialistai).
Daugiau informacijos apie koronavirusą ir apsisaugojimo nuo jo būdus galite rasti Sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje.

Rekomendacijos izoliavimosi laikotarpiui, asmenims turėjusiems riziką užsikrėsti naujuoju koronavirusų (COVID-19).

Administracija