Vasario 22 d.  Vilniaus kolegijos Agroverslo technologijų studijų programos trečio kurso studentai su dėstytoju D. Rimša lankėsi kurso draugo Adomo tėčio Algimanto Vaupšo ūkyje.

Algimanto Vaupšo daržininkystės ūkis savo veiklą pradėjo 1996 metais. Šiandien ūkio centras įsikūręs Kelmės rajone, Dvarčiaus kaime – Smilgevičių dvaro (XX a. pr.) vietoje. Čia, iš žemės ūkio bendrovės įsigytuose pastatuose, įrengtos daržovių saugyklos, gamybiniai pastatai ir ūkio biuras. Šiuo metu ūkyje dirba 87 žmonės.

Čia auginamos morkos, bulvės, agurkai, salotos, cukinijos, moliūgai, juoduoji ridikai, ropės, petražolės, krapai. Užaugintos daržovės tiekiamos ir į užsienio šalis: Latviją, Vokietiją, Didžiąją Britaniją, Norvegiją, Kanadą.

A. Vaupšo ūkis dalyvauja įvairiuose žemės ūkio produkcijos konkursuose, taip pat ir žemės ūkio parodose užsienyje.

Pasinaudojęs Europos Sąjungos teikiama parama, ūkis įsigijo šiuolaikinės technikos bei įrangos užaugintoms daržovėm perdirbti. Taip atsirado daugiau galimybių gerinti auginamos ir gaminamos produkcijos kokybę, didinti ūkio konkurencingumą, gamybos efektyvumą.

Išvykos metu studentai iš arti susipažino su ūkyje vykstančiais darbais, žaliavų perdirbimu, produkcijos gamyba ir technikos panaudojimu. Ūkininkas Algimantas išsamiai pristatė savo ūkį ir noriai atsakinėjo į studentų užduodamus klausimus.