2017 m. kovo 1 d. Agroverslo studijų programos pirmo ir antro kurso studentai kartu su Kraštotvarkos ir agroverslo technologijų katedros lektore Edita Kristina Kauryniene lankėsi Leonardo Rinkevičiaus žirgyne, Kristinos ir Ritauto Žukauskų pieno ūkyje.
Ūkininkas Leonardas Rinkevičius supažindino AT16 ir AT15 studentus su žirgynu, papasakojo apie laikomus žirgus. Taip pat parodė ir aptarė laikomų arklių veisles, jų ypatumus. Studentams labiausiai patiko praktinis susipažinimas su žirgais, jų inventoriumi. L. Rinkevičius aprodė visą savo ūkio žemės ūkio techniką. Ūkininkas yra ne tik Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto socialinis partneris, bet taip pat ir dėstytojas. Agroverslo technologijų studijų programoje studentams jis dėsto žemės ūkio techniką.
Ūkininkė Kristina Žukauskienė studentams kalbėjo apie ūkininkavimo pradžią. Ūkininkauti pradėta nuo vienos melžiamos karvės. Šiuo metu Vyžuonų seniūnijoje esantis Kristinos ir Ritauto Žukauskų pieno ūkis vienas moderniausių ne tik Utenos rajone, bet ir Lietuvoje. Modernių technologijų naudojimas sukuria palankias sąlygas ūkyje pagerinti vykdomos veiklos rezultatus bei skatina tolesnę modernizaciją ir plėtrą. Ritauto Žukausko pieno ūkyje dabar 110 karvių melžia ir prižiūri robotas. Šioje srityje tai nauja ir labai pažangu. Modernizuodamas pašarų gamybą, ūkininkas įsigijo naujos, modernios technikos: šienapjovę, presą-vyniotuvą, pašarų dalytuvą – robotą. Įgyvendinant nitratų direktyvas, šalia fermos atsirado rezervuaras, tvarte – skysto mėšlo šalinimo įranga. Ūkio modernizavimą bei plėtrą žadama tęsti. Kaip sako Kristina Žukauskienė, diegiamos naujovės džiugina ir lengvina fermos darbus. Studentams buvo leista apžiūrėti karves, susipažinti su melžimo ir šėrimo robotais. Ūkininkai paaiškino, kaip veikia melžimo sistema, kas rodoma kompiuteryje, kokios melžiamų karvių veislės labiausiai tinkamos, kokiais pašarais jos šeriamos, parodė ir paaiškino, kaip gaminami bei ruošiami pašarai, koks tinkamiausias racionas taikomas karvėms. Studentai įsitikino, kad gera laikymo technologija, priežiūra, pašarai, tinkamos karvių veislės, sėklinimo planavimas, gera atranka ir paranka, geras bandos valdymas, gerai parinkta produkcijos gavimo technologija, gera kvalifikacija palengvina darbą fermoje, o karvės tampa sveikesnės ir duoda gerą primilžį. Buvo sutarta su ūkininkais dėl tolimesnio bendradarbiavimo. Agroverslo technologijų studijų programos studentai grįžo iš ūkių pavargę, tačiau laimingi, pilni įspūdžių.
Kraštotvarkos ir agroverslo technologijų katedros lektorė
Edita Kristina Kaurynienė