2025 m. balandžio 14 d. Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Chemijos laboratorijoje įvyko praktikumai „Chemija – tai viskas, kas mus supa“ praktikumai „Kada kalcis ir magnis vandenį padaro kietu?“ ir „Gerųjų ir blogųjų molekulių kova. Kaip tai galima pamatyti chemijos laboratorijoje?“. Praktikumai buvo skirti Vilniaus rajono Juodšilių Šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijos moksleiviams, kuriuos lydėjo chemijos mokytoja Violeta Trifonovienė.
Lektorė Irena Čerčikienė supažindino moksleivius su studijų programa Taikomoji cheminė analizė ir kitomis Agrotechnologijų fakultete vykdomomis studijų programomis, pristatė studijuojamus dalykus, praktikas ir karjeros galimybes. Dėstytoja su moksleiviais aptarė saugaus darbo chemijos laboratorijoje taisykles, nagrinėjo vandens kietumo atsiradimo priežastis, jo rūšis ir minkštinimo būdus. Paskui aptarė acidimetrijos metodo ypatumus, supažindino su praktikume naudojamomis medžiagomis, priemonėmis ir prietaisais bei aptarė jo eigą. Moksleiviai, vadovaujami dėstytojos ir studenčių Monikos ir Margaritos, nustatė geriamojo vandens kietumą bei aptarė tyrimo rezultatus.
Inžinierė chemikė Jolanta Jurkevičiūtė moksleiviams skaitė įdomią ir praktišką paskaitą apie vaistiniuose augaluose esančius antioksidantus. Moksleiviai ne tik klausėsi teorijos, bet ir patys paruošė vaistinių žolelių ekstraktus ir spektrofotometrijos metodu nustatė jų antioksidacinį aktyvumą. Tyrimo metu moksleiviai išsiaiškino, kurios arbatos pasižymi didžiausiu naudingų medžiagų kiekiu – kurių antioksidacinis aktyvumas didžiausias ir dabar tikrai žino, kurią arbatą rinktis, jei norisi sustiprinti organizmą ar tiesiog išgerti sveikatai naudingos arbatos puodelį.
Po lektorės Rasos Miakinkovienės praktinės paskaitos „Ar galiu išgelbėti pasaulį: tvarumas prasideda nuo kiekvieno mūsų“ moksleiviai aktyviai diskutavo apie kiekvieno žmogaus – net ir moksleivio – galimybes prisidėti prie teigiamų pokyčių. Net ir nedideli kasdieniai veiksmai, tokie kaip atliekų rūšiavimas, vienkartinių daiktų atsisakymas ar sąmoningas vartojimas, gali turėti svarų poveikį pasaulio gerovei. Paskaitos metu moksleiviai buvo skatinami ne tik priimti informaciją, bet ir kritiškai mąstyti: kaip jų sprendimai veikia aplinką? Ką jie galėtų pakeisti savo mokykloje, namuose ar bendruomenėje? Toks požiūris ugdo atsakingumą ir įkvepia veikti.
Vilniaus rajono Juodšilių Šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijos moksleiviai turėjo galimybę įvairiapusiškai pagilinti žinias ir susipažinti su šiuolaikiniais laboratoriniais prietaisais bei įgyti tiriamosios veiklos įgūdžių.