Trims pažangiausiems Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Cheminės analizės studijų programos studentams 2020-2021 mokslo metų rudens semestre paskirtos vardinės UAB Thermo Fisher Scientific Baltics stipendijos. Stipendijas laimėjo III kurso studentai: Lukas Norgilas ir Vygintė Araminaitė bei II kurso studentė Viktorija Markauskaitė.
Luką Norgilą dėstytojai apibūdina kaip ambicingą, žingeidų ir savarankišką studentą, save atrandantį biotechnologijų srityje. Lukas pagal „Erasmus+“ mainų programą studijavo Tomas Bata universitete Čekijoje. Šį rudenį studentas planavo išvykti studijuoti Beira Interior universitete Portugalijoje, tačiau dėl susidariusios pasaulyje Covid-19 padėties studijos buvo atšauktos. Profesinius įgūdžius Lukas tobulino atlikdamas praktiką UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“.
Vygintė Araminaitė domisi biotechnologijų mokslo atradimais, mėgsta dirbti laboratorijose, turi aiškią savo ateities viziją – baigusi studijas, planuoja dirbti pagal specialybę ir tęsti studijas universitete. Savo ateitį ji sieja su farmacinės chemijos sritimi.
Viktorija Markauskaitė – grupės seniūnė, motyvuota, atsakinga ir gabi studentė, visada siekianti užsibrėžto tikslo ir pačių geriausių rezultatų.
Lukas Norgilas ir Viktorija Markauskaitė – aktyvūs Studentų mokslinės draugijos nariai, rengiantys pranešimus mokslinėse-praktinėse konferencijose.
Vardinė UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ stipendija pažangiausiems studentams yra paskatinimas kryptingai siekti mokslo žinių ir tobulėti. Stipendija skiriama už pažangumą moksle, aktyvų dalyvavimą mokslo taikomojoje ir visuomeninėje veikloje nuo 2010 m. pavasario semestro.
Thermo Fisher Scientific yra didžiausia pasaulio kompanija, siūlanti produktus ir paslaugas mokslui. Kompanijos padalinys Vilniuje – UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ – kuria ir gamina molekulinės biologijos produktus gyvybės mokslų tyrimams ir diagnostikai.

Chemijos katedra