Balandžio 29 d. Agroverslo technologijų ir Maisto technologijos studijų programų studentai kartu su lektore Edita Kristina Kauryniene lankėsi Ignalinos Atominėje Elektrinėje (IAE).

Ekskursijoje studentai susipažino su Ignalinos atominės elektrinės istorija, veikimo principu, pagrindiniais eksploatavimo nutraukimo darbais, finansavimu ir radiacinės saugos reikalavimais.  Ekskursija, studentams  praėjus patikros postą, vyko saugomoje IAE teritorijoje – reaktorių, turbinų salėse, bloko valdymo skyde. Studentams didelį įspūdį paliko šios ypatingos IAE erdvės. Jie aktyviai diskutavo, kaip galima išsaugoti sukauptas atominės energetikos žinias, istoriją ir kelti visuomenės sąmoningumą branduolinės energetikos klausimais.

Agrotechnologijų fakulteto studijų programose, vadovaujantis teisės aktais, integruotas ir dėstomas dalykas – Civilinė ir darbo sauga, tad ši ekskursija suteikė studentams daugiau žinių apie studijų programose dėstomus dalykus. Studentai ir dėstytoja dėkoja Ignalinos Atominės Elektrinės komunikacijos specialistei Beatai Voitechovskajai už išsamų pasakojimą apie atominę energiją, radiacijos poveikį žmogaus organizmui bei civilinę saugą radiologinės avarijos metu.