2024 m. gegužės 20-24 dienomis Agrotechnologijų fakulteto lektorė, Erasmus koordinatorė Nijolė Ružienė ir lektorė Kristina Žilionytė mokymosi vizitui lankėsi 1702 metais įkurtame viename seniausių Vidurio Europoje Vroclavo universitete, vadinamame Vroclavo baroko perlu. Universitete yra 10 fakultetų, juose studijuoja virš 25000 studentų. Įdomu tai, kad nuo XX a. pradžios Vroclavo universitetas išleido 11 Nobelio premijos laureatų.

Vroclavo universiteto Tarptautinio bendradarbiavimo biuras mokymo vizitų įgyvendinimui organizavo XII tarptautinę mokymų savaitę, skirtą aukštųjų mokyklų tarptautinių skyrių darbuotojams. Joje dalyvavo atstovai iš Jordanijos, Ispanijos, Bulgarijos, Kroatijos, Italijos, Slovakijos, Portugalijos, Serbijos, Norvegijos, Kosovo, Ukrainos, Turkijos aukštųjų mokyklų.

Nuostabioje Leopoldino auloje, kurios dekoras  jungia barokinę menų – architektūros, tapybos, skulptūros ir medžio drožybos – vienybės idėją, svečius sutiko ir pasveikino Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė Urszula Broda.

Tarptautinės mokymų savaitės renginių metu buvo puikios galimybės pristatyti savo aukštąsias mokyklas, akcentuojant tarptautiškumo ir mobilumo aspektus, pažinti vieniems kitus, pasikeisti patirtimi ir kontaktais, generuoti būsimas bendradarbiavimo idėjas. Buvo galimybė paragauti skirtingų šalių nacionalinių valgių, kuriuos atsivežė tarptautinės savaitės dalyviai.

Mokymų metu vyko paskaita-diskusija, kurios metu aptartos bendravimo, psichologinės, emocinio elgesio problemos, su kuriomis susiduria aukštosios mokyklos, dirbdamos su skirtingų kultūrų studentais. Labai sudomino paskaita tarpkultūrinės komunikacijos tema, kurioje buvo nagrinėjami pagrindiniai skirtingų kultūrų elgesio kodai, daug dėmesio skiriant Japonijos kultūros ir elgesio ypatumams. Savaitės dalyviai diskutavo ir pateikė kultūrinių skirtumų, kuriuos jiems teko patirti, pavyzdžių. Lenkų kalbos paskaitos metu susipažinome su lenkų kultūros aspektais, o aktyvūs mokymo metodai, taikyti paskaitoje, leido greitai įsiminti nemažai lenkų kalbos žodžių.

Kultūrinės pažintinės programos metu lankytasi Wojslawice medelyne, jame ekskursijos vadovas supažindino su medelyno kolekcija, akcentavo klimato kaitos poveikį medelyno augmenijai.

Muziejuje „Depot History Centre“ susipažinome su Vroclavo, Žemutinės Silezijos regionų pokario istorija.

Džiaugiamės suteikta Erasmus+ programos galimybe ne tik pasidalinti patirtimi su užsienio šalių aukštųjų mokyklų atstovais, bet ir pažinti naują kultūrą, patirti šiltą priėmimą universitete, nuoširdų pasidalinimą patirtimi ir siekiu bendradarbiauti. Tarptautinė savaitė yra puiki galimybė plėsti užsienio partnerių tinklą tarptautiniam bendradarbiavimui.