Vasario 12 – 16 dienomis Kraštotvarkos ir agroverslo technologijos katedros lektorės Edita Kristina Kaurynienė ir Inga Jančauskienė apsilankė didžiausiame pasaulyje BIOFACH kongrese, dedikuotame ekologiškomis prekėmis. Kongreso tema – “The organic system: healty in a holistic approach“. Vokietijoje vykstanti BIOFACH – tai pagrindinė paroda visame organiniame sektoriuje, kurioje pristatomi produktai, turintys tik tarptautinius ekologiškų produktų sertifikatus. Parodoje dalyvavo virš 3000 kompanijų iš viso pasaulio ir virš 50000 lankytojų.
Dėstytojos susipažino su naujovėmis, tendencijomis, atrado naujus ekologiškus produktus, dalyvavo geriausių ekologiškų produktų apdovanojimuose. Lektorės susitiko su Agrotechnologijų fakulteto Lietuvos socialiniais partneriais bei Vokietijos Kasselio universiteto atstovais. Užmezgė naujus ryšius su Weihenstephan – Triesdorf kolegija (University of applied scienses), su kuria sutarta dėl bendradarbiavimo sutarties pasirašymo bei  tolimesnio bendradarbiavimo, dalyvaujant Erasmus plius bei kitose ES programose.
Lektorės E.K. Kaurynienė ir I. Jančauskienė kartu su  socialiniais partneriais iš Lietuvos  Koburgo universitete klausėsi profesoriaus Karl-Dieter Bodack paskaitos apie biodinaminę žemdirbystę ir lankėsi Koburgo biodinaminiame ūkyje. Biodinamikas Dietrich Pax supažindino su ūkiu, kuriame biodinamiškai dirbama nuo 1992 m. Tai specializuotas ūkis, kuriame pievas prižiūri Koburgo lapinės avys, daržovių atliekas sulesa senos vokiškos veislės vištos dedeklės. Ūkyje kepama duona ir yra abonentinė daržovių tiekimo dėžutė “Abokiste”.

Kraštotvarkos ir agroverslo technologijos katedros lektorė
Edita Kristina Kaurynienė