Lapkričio 20 d. Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Chemijos ir maisto technologijos katedros lektorės Irena Čerčikienė, Jolanta Jurkevičiūtė, Jurgita Lazdauskienė ir Elena Grinė dalyvavo Tyrėjo dienos renginiuose Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje.
Dėstytoja Jurgita Lazdauskienė pasakojo mokiniams apie Maisto technologijos studijų programą, iliustruodama pasakojimą konkrečiais maisto technologo darbo pavyzdžiais. Mokiniams ji pasakojo, kaip vyksta naujų maisto produktų kūrimas, iki jie atsiranda prekybos lentynose. Dėstytoja supažindino mokinius, kaip organizuojamas maisto gamybos procesas, kaip užtikrinama žaliavų ir jau pagamintų produktų kokybė. Pasakojo su kokiais iššūkiais susiduria maisto technologas organizuodamas ir valdydamas technologinį procesą, pateikė pavyzdžius, kodėl maisto technologui reikalingos chemijos, matematikos ir verslumo žinios.
Dėstytoja Elena Grinė su gimnazistais nagrinėjo temą „Ar gali greitas maistas tapti sveikatai palankios mitybos dalimi?“ Tema aktuali, kadangi šiai kategorijai priskiriami užkandžiai ar patiekalai yra dažnai vartojami nesusimąstant apie jų sudėtį ir poveikį organizmui. Žinojimas apie žmogaus organizmui būtinas su maistu gaunamas maistines medžiagas formuoja teisingus mitybos įpročius ir moko atsakingai priimti sprendimus, renkantis maistą. Mokiniams buvo aiškinama, kokie požymiai identifikuoja pilnavertį maistą ir ką galima pakeisti greito maisto sudėtyje ar jo gamybos procese, kad mėgstami užkandžiai taptų sveikatai palankesniu maistu.
Dėstytoja Irena Čerčikienė supažindino moksleivius su Agrotechnologijų fakultete vykdoma Taikomosios cheminės analizės studijų programa, aptarė studijuojamus dalykus, praktikas ir karjeros galimybes. Po to moksleiviai atliko praktikumą „Kartus rudens skonis chemiko akimis“. Dėstytoja papasakojo apie ąžuolo gilių, kiaulpienių ir cikorijos šaknų sudėtį ir poveikį žmogaus sveikatai bei taninų nustatymo titrimetrijos metodu ypatumus. Moksleiviai susipažino su praktikume naudojamomis priemonėmis ir medžiagomis bei aptarė jo eigą.
Moksleiviai, vadovaujami dėstytojų Irenos ir Jolantos ąžuolo gilių, kiaulpienių ir cikorijos šaknų ekstraktuose oksidimetrijos metodu nustatė taninų koncentraciją bei aptarė tyrimo rezultatus. Moksleiviai pagilino turimas žinias susipažino su šiuolaikiniais laboratoriniais prietaisais, įgijo tiriamosios veiklos įgūdžių.
Tokios mokyklose organizuojamos Tyrėjų dienos supažindina moksleivius su įvairiomis profesijomis, padeda nuspręsti, kokią specialybę pasirinkti.