Balandžio 17-21 d. Agrotechnologijų fakulteto dėstytoja Sonata Miškinienė vyko mokymo vizito ir dalyvavo Erasmus+ savaitės, kurią organizavo Bežos Politechnikos institutas (toliau – IP Beja), Portugalija, renginiuose. Erasmus+ savaitės renginiuose dalyvavo apie 70 dalyvių iš 14 šalių mokslo institucijų.
IP Beja sudaro keturios mokyklos – Žemės ūkio, Sveikatos, Edukologijos, Technologijos ir vadybos. Erasmus+ savaitės plenarinės sesijos metu buvo pristatyta šių mokyklų veikla, vykdomi moksliniai tyrimai, projektai bei mokslo plėtros aktualijos. Be kvalifikuoto mokymo, sukurta stipri mokomoji bazė, kurioje studentai gali įgyti ir tobulinti praktinius įgūdžius. Didelis dėmesys skiriamas trumpojo ciklo ir tęstinio mokymo programoms, pagrindinėms studijoms aktyviai pritraukiami užsienio studentai (šiuo metu mokosi 600 studentų iš užsienio).
Erasmus+ savaitės metu buvo organizuotos kelios išvykos. Viena jų – į mokomąjį ūkį, kuriame studentai praktiškai supažindinami su drėkinimo sistemų įrengimu, daugiamečių augalų įveisimo specifika. Alentejo regionas, kuriame yra IP Beja, paskutinius kelis dešimtmečius išgyvena struktūrinius pokyčius, kuriuos sąlygojo sprendimas keisti tradicinės augalininkystės nedrėkinamas kultūras – javus, daržoves – į drėkinamus daugiamečių kultūrų – alyvmedžių, riešutmedžių, vaismedžių – plotus. Šie pokyčiai reikalauja ne tik didelių investicijų, bet ir naujų žinių bei įgūdžių tiek iš ūkininkaujančių, tiek iš juos konsultuojančių. Žemės ūkio mokykla, atliepdama į šiuos poreikius, pritaikė mokymo programas bei mokomąją bazę, o vizito metu pasidalino gerąja praktika bei iššūkiais, su kuriais teko susidurti.
Kita išvyka buvo į alyvuogių ūkį, kuris valdo 8000 ha įrengtą drėkinamų alyvmedžių plotą bei turi aliejaus spaudyklą. Alyvmedžiai auginami intensyvia technologija, juos apkerpant kad būtų patogu nuimti derlių specializuotomis mašinomis. Tokia technologija leidžia paspartinti derliaus nuėmimą bei pagerinti aliejaus kokybę, kuri priklauso nuo alyvuogių išspaudimo laiko po jų nuėmimo. Susitikimų metu buvo galima susipažinti su gerąją patirtimi ugdant ir skatinant bendradarbiavimą visuose maisto grandinės etapuose – nuo pirminės gamybos iki perdirbimo ir realizavimo.
Viena diena buvo skirta prezentacijoms ir susipažinimui su kitų šalių, Erasmus+ savaitės dalyvių, mokymo įstaigomis, vykdomomis programomis bei projektais.
Mokymo vizito metu buvo tobulinamos mokymo kompetencijos, susipažįstama su taikomais mokymo metodais, pasikeista žiniomis ir gerąją patirtimi su užsienio kolegomis, ypač praktinių užduočių ir įgūdžių ugdymo srityse.