Kovo 20 d. skirtingų studijų programų studentai dalyvavo Karjeros dienos 2024 renginiuose.

Pas studijų programos Maisto technologija studentus apsilankė šios studijos programos absolventė, šiuo metu restoranų tinkle „I Lunch“  maisto technologe dirbanti Aistė Laukevičiūtė. Ji studentams pasakojo apie savo pirmąsias praktikas, kurias atliko dar studijų metais, apie iššūkius, su kuriais susidūrė pradėjusi karjerą restoranuose „I Lunch“. Viešnia pasakojo apie maisto technologo darbo ypatumus, studentams negailėjo praktinių patarimų.

Cheminės analizės, Agroverslo technologijų, Maisto technologija ir Kraštovaizdžio dizaino studijų programų studentai susitiko su Vilniaus kolegijos Karjeros centro vadove Beata Gervickaitė. Ji studentams skaitė paskaitą ,,Ką turėčiau žinoti nuėjęs praktikai į įmonę ar pradėjęs karjerą?“. Patyrusi specialistė studentams negailėjo patarimų, kaip pasiruošti darbo pokalbiui, kaip elgtis pirmą kartą susitikus su potencialiu darbdaviu, kaip parašyti įtikinamą motyvacinį laišką.

Nemažiau įdomus susitikimas laukė ir Kraštovaizdžio dizaino studijų programos studentų. Pas juos į svečius atvyko įmonės „Percussion play Baltic” direktorė Eglė Prieskienienė ir įmonės „Bipa“ pardavimų vadovas Tomas Žutautas. „Percussion play Baltic” yra muzikinių erdvių ekspertai, jų siūlomus produktus renkasi tie, kam svarbu garsų kokybė, patvarumas, kam rūpi harmoninga aplinka ir žmonių emocinė sveikata bei psichologinė gerovė. Šios įmonės produktus renkasi švietimo įstaigos, socialinės globos namai, neįgaliųjų ir specialių poreikių dienos centrai, ligoninės, reabilitacijos centrai, senelių globos namai, savivaldybės, parkų direkcijos. Įmonės direktorė studentams pristatė įmonės veiklą, siūlomus produktus, kalbėjo apie įdarbinimo galimybės.

Įdomi studentams buvo ir kraštovaizdžio architekto, įmonės “Bipa” pardavimų vadovo Tomo Žutauto paskaitą. Jis studentams pristatė įmonės siūlomą produkciją: vaikų žaidimo aikšteles, mažosios architektūros elementus, sporto įrenginius. Svečias pasakojo, kaip įmonė padeda miestams ir įmonėms kurti patogią, inovatyvią ir tvariam energijos valdymui palankią aplinką.

Su Veterinarijos studijų programos studentais susitiko veterinarijos tinklo “Dr.VET” darbuotojos Kristina Raulinaitė ir Neringa Žitkienė bei Vilniaus gyvūnų globos namų atstovė Agnė Žėbienė.

“Dr. VET” darbuotojos studentams pasakojo apie veterinarijos felčerio darbo ypatumus klinikoje, aiškino, kokių gebėjimų ir įgūdžių priivalu turėti geram veterinarijos felčeriui, kvietė studentus atlikti praktikas “Dr. VET” veterinarijos klinikose.

Vilniaus gyvūnų globos atstovė Agnė Žėbienė supažindino studentus, kaip įgyvendinamas  pagrindinis Vilniaus gyvūnų globos namų uždavinys – gaudyti benamius gyvūnus miesto viešosiose teritorijose, suteikti jiems laikiną prieglaudą ir pirmąją veterinarinę pagalbą. Pristačiusi gyvūnų globos veiklą, viešnia siūlė studentams globos namuose atlikti praktikas, įsidarbinti.

Karjeros dienos 2024 susitikimai sulaukė didelio studentų susidomėjimo. Jie atidžiai klausė svečių skaitomų paskaitų, turėjo jiems nemažai klausimų.

Kasmet Agrotechnologijų fakultete rengiamos karjeros dienos yra puiki galimybė neformalioje aplinkoje susitikti su potencialiais darbdaviais, užduoti studentams rūpimus klausimus, sužinoti apie darbo rinkos naujoves. Neabejotina, kad paskaitose sužinota informacija padės studentams siekiant karjeros.