Gruodžio 5 – 6 dienomis Agrotechnologijų fakultete šurmuliavo Vilniaus raj. Riešės, Buivydžių T.Konvickio, Lentvario M.Šimelionio, Vilniaus S.Kovalevskajos, J.Lelevelio, Jonavos J.Ralio gimnazijų, Vilniaus agroekologijos mokymo centro licėjaus, Vilniaus Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centro moksleiviai. Žingeidūs ir smalsūs svečiai dalyvavo Agrotechnologijų dėstytojų parengtose pamokose kitaip.

Studijų skyriaus vedėja R.Miakinkovienė moksleiviams vedė vaizdinę paskaitą „Kaip dirbtinis intelektas (AI) keičia reklamą”, kurioje pasakota apie dažniausiai naudojamus dirbtinio intelekto įrankius ir  realias patirtis, kaip jų panaudojimas gali keisti reklamos ateitį. Maisto technologijos dėstytoja J.Lazdauskienė paskaitoje moksleiviams pasakojo, kokią informaciją galima sužinoti skaitant maisto pakuotes ir etiketes. Chemijos dėstytoja I.Čerčikienė savo pamokoje  supažindino moksleivius su Agrotechnologijų fakultete vykdomomis studijų programomis: cheminė analizė, kraštovaizdžio dizainas, maisto technologija, veterinarija, agroverslo tecnologijos, aptarė studijų programose studijuojamus dalykus, praktikas ir karjeros galimybes. Po paskaitos moksleiviai atliko praktikumą „Kurie vaisiai rūgščiausi?“ Jie, vadovaujami antro kurso studentės Gabijos ir dėstytojos J. Jurkevičiūtės, apelsinų ir citrinų sultyse alkalimetrijos metodu nustatė titruojamąjį rūgštingumą. Moksleiviai turėjo galimybę pagilinti savo žinias ir susipažinti su šiuolaikiniais laboratoriniais prietaisais bei įgyti tiriamosios veiklos įgūdžių. Pamokos pabaigoje vyko viktorina, kurioje moksleiviai pademonstravo savo chemijos žinias.

Didelio susidomėjimo sulaukė paskata „Ką kiekvienas turime žinoti apie gyvūnų priežiūrą?”. Paskaitą vedė 1 kurso veterinarijos studijų programos studentės  Karolina, Milana ir Inga. Paskaitoje studentės turėjo ir ,,gyvą  modelį“ – Belgijos aviganių kalytę Lorą. Moksleiviai aktyviai klausinėjo, domėjosi dalykais, kurių studentės nespėjo pristatyti pamokoje: kodėl šunys bijo vandens bokšto, kiek laiko užtrunka išdresuoti šunį, kada ne per anksti ir ne per vėlu sterilizuoti gyvūną ir kt.

Atvirų durų dienas vainikavo moksleivių susitikimas su Agrotechnologijų fakulteto absolventais, šiuo metu sėkmingai dirbančiais tokiose įmonėse, kaip „Rimi Lietuva”,  „Thermo Fisher Scientific”, „VikoFlora”, „LSMU Kauno klinikos”. Pokalbis buvo apie studijų programos pasirinkimą, karjeros kelią, kvalifikacijos kėlimo galimybes,  pasitenkinimą. Moksleiviams rūpėjo, kaip pavyksta suderinti darbą ir šeimyninį gyvenimą, kokias veiklas absolventai atlieka kasdieniniame darbe.

Tikimės, kad Atvirų durų dienose dalyvavę moksleiviai susidomėjo Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakultete vykdomomis studijų programomis bei jų teikiamomis karjeros galimybėmis ir artimiausiu metu rinksis būtent šią aukštąją mokyklą,  taps Vilniaus kolegijos studentais.