Agrifood Lithuania DIH“, „AgriFood Tech“,  „Art21“ socialinių partenrių kvietimu dviejų dienų forume dalyvavo fakulteto dekanė, prodekanė, Kraštotvarkos ir agroverslo technologijų katedros dėstytojai.

Apie Forumą

Pasaulį užklupusi COVID-19 pandemija paspartino skaitmeninių technologijų pritaikymą daugelyje ekonomikos sektorių. Žemės ūkis ir maisto pramonė – ne išimtis. Pandemijos keliami paklausos ir pasiūlos svyravimai, darbo jėgos trūkumas bei judėjimo apribojimai vis labiau skatina žemės ūkio ir maisto produktų gamintojus atsigręžti į naująsias technologijas tokias kaip dirbtinis intelektas, robotika, daiktų internetas ar „blockchain“, be kurių dabartiniame kontekste nebeįsivaizduojama pažangi ateitis.
Europos žaliasis kursas akcentuoja poreikį paversti mūsų maisto sistemas teisingesnėmis, sveikesnėmis ir draugiškesnėmis aplinkai. Nepaprastas laikas reikalauja nepaprastų sprendimų. Lietuvos maisto ir žemės ūkio technologijų ekosistemos jau pademonstravo savo verslumo dvasią, technologinį talentą bei ekstravertišką požiūrį. Tačiau kyla klausimas, ar to pakaks tam, kad Lietuva taptų post-COVID-19 eros lydere?
Šio forumo tikslas – išsiaiškinti, kaip skirtingi veikėjai gali susivienyti ir dirbti kartu siekdami sveikos, sočios, tvarios ir aplinką tausojančios ateities, kurioje nė vienas nebūtų pamirštas.

Daugiau: https://www.digitalfarm.lt/index_lt.html

Forumo dalyvius sveikino: Viktorija Čmilytė-Nielsen, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė, Daiva Jakaitė, Europos Parlamento biuro Lietuvoje vadovė, Augustas Alešiūnas, „AgriFood Tech“ verslo angelas, „Art21“ generalinis direktorius, Arnodas Pranckevičius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas.
Forumą apibendrino Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė, „Agrifood Lithuania DIH“ direktorė, Agrotechnologijų fakulteto lektorė.