Vasario 11 d. fakultete apsilankė Šalčininkų raj. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazijos bei Turgelių Povilo Ksavero Bžostovskio gimnazijos moksleiviai, kuriems buvo pristatytos aktualios ir įtraukiančios edukacinės pamokos.
Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazijos moksleiviai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Dirbtinio intelekto naudojimas reklamoje“, kurią vedė dėstytoja Rasa Miakinkovienė. Užsiėmimo metu moksleiviai susipažino su dirbtinio intelekto galimybėmis kuriant šiuolaikines reklamos kampanijas, aptarė, kaip DI padeda analizuoti vartotojų elgseną, generuoti kūrybinius sprendimus bei personalizuoti turinį.
Kitos edukacijos metu „Maisto juslinė analizė. Atpažink 4 pagrindinius skonius“, kurią vedė Jurgita Lazdauskienė, moksleiviai gilinosi į maisto vertinimo subtilybes. Praktinio užsiėmimo metu jie mokėsi atpažinti keturis pagrindinius skonius – saldų, sūrų, rūgštų ir kartų, sužinojo, kaip mūsų pojūčiai lemia maisto pasirinkimus bei kokią reikšmę juslinė analizė turi maisto pramonėje. Edukacija ne tik praplėtė teorines žinias, bet ir suteikė galimybę patiems išbandyti degustavimo principus.
Tuo tarpu Turgelių Povilo Ksavero Bžostovskio gimnazijos moksleiviams buvo surengta edukacija „Duonos be pridėtinio cukraus gamyba“, kurią vedė dėstytoja Elena Grinė. Užsiėmimo metu moksleiviams buvo demonstruojama ir aiškinama, kaip paskatinti tešlos fermentaciją nenaudojant pridėtinio cukraus. Jie sužinojo, kuo minta mielės, kad tešla tinkamai kiltų ir būtų puri, susipažino su mikrobiologijos bei maisto chemijos pagrindais. Praktinis procesas ir galimybė iš arčiau pamatyti duonos gamybos subtilybes paliko mokiniams didelį įspūdį.
Tokios edukacijos ne tik praplečia moksleivių akiratį, bet ir padeda atrasti naujas studijų bei profesinio kelio galimybes, skatina domėtis technologijomis, maisto mokslais ir inovacijomis.





