Romas Tomaševičius

Cheminės analizės technologijos studijas Vilniaus kolegijoje baigiau 2011 m. Nuo pat mažens buvau labai smalsus, domino inovacijos, mokslo pasiekimai. „Neatsakingai“ svajodamas būti mokslininku juo ir tapau. To ilgo kelio pradžia buvo 2009 m. chemijos studijos Vilniaus kolegijoje. Studijų metais teko du kartus dalyvauti Erasmus mainų programoje Abu kartus stažavausi Turku University of Applied Sciences (Suomija), pirmą kartą buvau išvykęs semestro studijoms, o antrą kartą atlikau praktiką ir parengiau baigiamąjį darbą. Studijos ir praktika svetur leido įgyti neįkainojamos patirties ir įskiepijo norą siekti karjeros aukštumų mokslo pasaulyje.
2011 m. įgijau chemijos inžinerijos profesinio bakalauro laipsnį ir iš karto įsidarbinau vienoje geriausių pasaulyje ir Lietuvoje biotechnologijų įmonėje UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“. Darbą derinau su studijomis Vytauto Didžiojo universitete, kur 2014 m. įgijau molekulinės biologijos, biotechnologijos magistro laipsnį. Magistrinis darbas buvo puikiai įvertintas ir jo pagrindu įregistruotas patentas. Aš esu vienas iš šio patento bendraautorių.
Šiuo metu dirbu UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centre, savo darbu prisidedu kuriant molekulinės biologijos įrankius mokslininkams.
Studijos Vilniaus kolegijoje paliko itin malonius ir labai šiltus prisiminimus. Esu dėkingas visiems dėstytojams už suteiktas žinias, patarimus, supratingumą, žmogišką ryšį. Be galo džiaugiuosi pažintimi su pačiomis nuostabiausiomis dėstytojomis: chemijos katedros vedėja Irena Čerčikiene, Dale Židonyte, dr.Tatjana Ališauskiene. Jų skatinamas pasiekiau šių aukštumų. Taip pat esu dėkingas projektų vadovui Mikui Balkevičiui už visokeriopą pagalbą, jo skatinamas du kartus sėkmingai dalyvavau studentų mainuose pagal Erasmus programą.